Medspan

Jak przedłużyć receptę przez internet?

Wiele osób, które przyjmuje stale te same lekarstwa, zastanawia się, jak przedłużyć receptę przez Internet. Nic w tym dziwnego. Pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe przyjmują zazwyczaj tę samą dawkę preparatu przez dłuższy czas. Często nie ma również potrzeby, żeby ich stan zdrowia był monitorowany co miesiąc przez lekarza specjalistę. Zdarza się więc, że takie osoby marnują dużo czasu w kolejce do przychodni, czekając tylko na receptę. Dlatego tak wiele zainteresowania wzbudzają e-recepty online, które są wygodną alternatywą zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jak wygląda przedłużenie leków przez Internet.

Przedłużanie leków przez Internet — wygodna alternatywa dla wizyt stacjonarnych

Do e-recept wysyłanych SMS-em lub mailem przyzwyczaili się już chyba wszyscy. Obecnie rzadko się zdarza, żeby lekarz wypisywał leki odręcznie na kartce papieru, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Jak zamówić receptę przez Internet? Wystarczy tylko podać kod, który otrzymaliśmy na telefon lub komputer w dowolnej aptece. Jest to bardzo wygodna forma, ponieważ zmniejsza ryzyko pomyłek czy problemów z odczytaniem nazwy leku. Obecnie można również otrzymać e-receptę online, a więc bez bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tą samą drogą można również przedłużyć e-receptę.

Czy to rozwiązanie się opłaca? Zdecydowanie tak. Przede wszystkim ogranicza oczekiwanie w poczekalniach do lekarza. Przychodząc regularnie na wizyty stacjonarne nie tylko marnujemy dużo czasu, ale również narażamy się na zarażenie różnymi chorobami od innych pacjentów. Polecamy więc to rozwiązanie osobom, które obawiają się o swoje zdrowie. Jednak jeśli pomimo przyjmowania cały czas tych samych leków Twój stan się pogorszył lub dostrzegłeś/aś niepokojące symptomy, w Twoim przypadku bardziej zalecana będzie wizyta stacjonarna lub konsultacja lekarska online.

Przedłużanie leków online — dla kogo?

Przedłużanie leków online jest wskazane przede wszystkim dla osób z chorobami przewlekłymi, których stan zdrowia jest stabilny i nie ulega pogorszeniu. Z tego rozwiązania mogą jednak skorzystać także osoby zdrowe. E-recepta na tabletki antykoncepcyjne również może zostać przedłużona przez Internet. Wiele pań korzysta miesiącami, a nawet latami z tego samego preparatu. Regularne umawianie się na wizyty u ginekologa w celu otrzymania recepty na ten sam środek jest uciążliwe. Jeśli więc nie ma potrzeby zbadania Twojego stanu zdrowia, warto skorzystać z przedłużania leków przez Internet.

Przedłużanie leków przez Internet — jak to zrobić?

Jak przedłużyć receptę online? Jest to bardzo proste — wystarczy wejść na stronę przychodni i wypełnić krótki formularz. Potrzebujemy jedynie nazwy leku oraz niezbędnych danych. Załącz również wcześniejszą dokumentację medyczną. Później pozostaje tylko opłacić usługę i czekać na weryfikację przez lekarza — jeśli dokonałeś/aś przelewu w godzinach 8.00-2.00, e-receptę możesz otrzymać już w ciągu piętnastu minut, jeżeli nie ma przeciwwskazań.

Czy można przedłużyć ważność recepty przez Internet?

Wiele osób pyta, jak przedłużyć ważność recepty online, ponieważ martwią się, czy zdążą wykupić lekarstwa. Zazwyczaj takie dylematy wynikają z niewiedzy, jak długo jest ważna e-recepta. Większość takich preparatów można wykupić w ciągu 30 dni, więc masz dużo czasu, żeby udać się do apteki. W przypadku antybiotyków taki dokument jest ważny przez 7 dni, a w przypadku preparatów immunologicznych – 120 dni.

Co, jednak, jeśli rzeczywiście nie zdążysz wykupić leku? Niestety e-recepta staje się nieważna. Jej termin ważności może zmienić wyłącznie lekarz, który ją wystawił. Jeśli nie masz możliwości lub czasu na kolejną poradę u lekarza, zamów receptę online ponownie za pośrednictwem naszego formularza.

Podsumowanie

Choć wykupywanie leków przy pomocy kodu wysłanego na SMS działa dopiero od kilku lat, większość osób wie już, jak działa e-recepta i chętnie z niej korzysta. Pacjentów często interesuje e-recepta na tabletki dzień po lub e-recepta na choroby przewlekłe. Nie wszyscy jednak wiedzą, że możliwe jest także przedłużenie leków przez Internet bez bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz na stronie medspan.pl i poczekać na kod do odbioru leków w aptece. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które przyjmują stale te same leki i nie wymagają częstych kontroli u lekarza. Czasem pacjenci martwią się, czy uda im się wykupić na czas lekarstwa, ponieważ nie wiedzą, jak długo jest ważna recepta elektroniczna. Na wykupienie większości preparatów mamy zazwyczaj aż 30 dni, choć warto dopytać o to lekarza. Jeśli termin zostanie przekroczony, e-recepta staje się nieważna. Wydłużyć ją może tylko specjalista, który ją wystawił. Jeśli nie masz czasu lub możliwości kontaktu ze swoim lekarzem, wypełnij formularz ponownie i odbierz kolejny kod do apteki.

Powyższe informacje należy traktować jedynie jako informacyjno– edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być uznawane za profesjonalną poradę. Strona Medspan nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Prezentowane informacje o produktach leczniczych nie stanowią zapewnienia, że zostaną one Panu/Pani przepisane w naszym podmiocie leczniczym. Informacje o zakresie stosowania leku opracowano na podstawie charakterystyki produktu leczniczego, jednakże zakres zastosowania określonego produktu leczniczego może być w niektórych przypadkach szerszy albo węższy niż wynika to z charakterystyki produktu leczniczego. Prezentowane informacje nie stanowią reklamy produktu leczniczego w rozumieniu ustawy – Prawo farmaceutyczne. Omawiane produkty lecznicze nie należy rozpatrywać w odniesieniu do działalności leczniczej Medspan Centrum Medyczne, w szczególności Medspan Centrum Medyczne nie stosuje wskazanych produktów leczniczych w sposób preferencyjny lub w zakresie wykraczającym poza standardowe ich zastosowanie, zgodne z ich przeznaczeniem.