Medspan

Recepta online w ramach konsultacji nawet w 15 minut*

Wybierz co potrzebujesz

Wypełnij formularz

Opłać usługę

Kod PIN w wiadomości SMS

Usługa nie dotyczy sprzedaży e-recept, tylko polega na e-konsultacji lekarskiej.

Lekarz wykona połączenie telefoniczne lub rozpocznie czat online.

Otrzymasz kod e recepty. Zrealizować e receptę można w dowolnej aptece.
  • Usługi świadczy Medspan Centrum Medyczne 
  • Odpłatność 100%
  • *Średni czas oczekiwania na e-konsultacje w godz. 8:00-20:00 wynosi 30 minut, lecz może się wydłużyć. Zlecenia po godz. 20.00 będą realizowane w dniu następnym rano. Okresowo konsultacje zamówione po godz. 19.30 mogą być realizowane w dniu następnym. 
  • Nie ma możliwości otrzymania e-recepty m.in. na leki z wykazu N oraz P (wykaz w sieci – leki silnie uzależniające)
  • Lekarz może odmówić wystawienia e-recepty  oraz e-ZLA. Opłata jest za e-konsultacje.

Jeśli interesuje Cię recepta na telefon, możesz skorzystać z usługi w naszym centrum. E-receptę online (receptę w postaci elektronicznej) możesz dostać nawet w 15 minut po rozpoczęciu e-konsultacji i pozytywnej decyzji lekarza, który przeprowadzi zdalną konsultacje lekarską.

Aby uzyskać e-receptę, wystarczy tylko wypełnić krótki kwestionariusz i poczekać, aż formularz medyczny zostanie rozpatrzony przez lekarza, który może się skontaktować telefonicznie, mailowo lub poprzez wiadomość e-mail celem realizacji e-konsultacji. Są realizowane konsultacje lekarskie, w ramach których możesz uzyskać przedłużenie recepty lub otrzymasz receptę na aktualnie potrzebne leki.

Jak można uzyskać e-receptę?

W naszym centrum medycznym tanio i bezpiecznie możesz uzyskać e-receptę online w ramach konsultacji lekarskiej (cena jest niższa w porównaniu do wizyty stacjonarnej, w gabinecie lekarskim). Lekarz może wykonać połączenie lub skontaktować się w inny sposób. Usługa dostępna jest 7 dni w tygodniu w określonych godzinach. Przeczytaj wstępne informacje na stronie, wypełnij formularz. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami – niezbędne dane znajdziesz w zakładce kontakt.

E-receptę (kod e recepty), którą lekarz wystawi online jeżeli będą wskazania, możesz zrealizować w całej Polsce – standardowo w ciągu 30 dni od daty wystawienia (krócej na przykład w przypadku antybiotyków).

Recepta online – co warto wiedzieć

Jeśli pierwszy raz korzystasz z naszego portalu, zapewne interesuje Cię, jak działa e-recepta wystawiana online. Po konsultacji lekarskiej, jeżeli nie będzie przeciwwskazań, to w wiadomości SMS zostanie przesłany 4-cyfrowy kod, który należy podać pracownikowi apteki wraz z numerem PESEL.

Pamiętaj, że nie musisz odbierać leków osobiście. Może to zrobić dowolna bliska osoba, której podasz informacje niezbędne do realizacji recepty. Warto pamiętać także, że e-recepty są również realizowane przez większość aptek internetowych — leki będą do odbioru w wybranej aptece.

Kod ważny jest przez 30 dni od daty wystawienia. W przypadku antybiotyków recepta ważna jest jedynie 7 dni. Dlatego zwracaj uwagę na datę wystawienia e-recepty.

E-recepta na telefon – na co może być wystawiona?

E-recepty wybierają najczęściej osoby, które cierpią na choroby przewlekłe. W ich przypadku przyjmowane leki nie zmieniają się przez dłuższy czas, więc częste wizyty w przychodni nie są konieczne, jeżeli stan zdrowia pacjenta jest stabilny i nie pojawiają się nowe objawy. Możesz również zamówić elektroniczną receptę na leki przeciwbólowe czy uspokajające.

Można uzyskać dokumenty takie jak e-recepta na tabletki dzień po (antykoncepcja awaryjna) czy e-recepta na tabletki antykoncepcyjne (antykoncepcja hormonalna). Pełna lista schorzeń, na które możesz mieć przepisane lekarstwa, znajduje się na stronach placówki online.

Rozpocznie realizacje e-konsultacji otwierając zakładkę z nazwą konkretnej dolegliwości. Jeśli jednak dopiero planujesz rozpoczęcie kuracji, warto, żeby Twoje objawy zdiagnozował specjalista. W takim przypadku dużo lepszym rozwiązaniem będzie konsultacja lekarska online.

Recepta online (e recepta)

Recepta wystawiona w ramach świadczeń w medycznym podmiocie online wygląda i działa dokładnie tak samo, jak recepta otrzymywana przez pacjenta podczas tradycyjnej wizyty. Widoczna jest także w Internetowym Koncie Pacjenta w ramach systemu e-zdrowie.

Kwestionariusz to podstawowy wywiad lekarski, w którym znajdują się najważniejsze informacje na temat danego pacjenta (potrzebne do wystawienia e-recepty), ale też informacje niezbędne do oceny stanu zdrowia i faktycznego zapotrzebowania na lek. Z formularza medycznego lekarz będzie mógł wywnioskować, czy istnieją na przykład przeciwwskazania zdrowotne do stosowania określonych środków lub niebezpieczeństwo wynikające z łączenia różnych leków, a także może się dodatkowo skontaktować celem dopytania o szczegóły.

Na recepcie znajdą się dane takie jak imię i nazwisko pacjenta, dane placówki medycznej i oczywiście odpowiednie leki. Na jej podstawie kupisz zarówno lekarstwa przyjmowane stale, jak i niezbędne doraźnie, w procesie leczenia, które lekarz przepisze po zapoznaniu się z formularzem.

E-recepta – konsultacja telefoniczna

Jak zamówić receptę przez Internet w ramach konsultacji? To bardzo proste, nie musisz nawet zakładać konta w panelu centrum. Zaznacz, na jaką dolegliwość potrzebujesz lekarstwa i wypełnij krótki formularz, który będzie wstępem do e-konsultacji lekarskiej. 

Poprosimy Cię o podanie nazwy i ilości leków, których potrzebujesz, a także swoich danych (niezbędnych do prowadzenia dokumentacji medycznej), historii choroby oraz opisu objawów. Jeśli posiadasz wcześniejszą dokumentację medyczną, dodaj ją w załączniku. Następnie pozostaje tylko opłacić usługę  czekać na wystawienie e-recepty online jeżeli lekarz stwierdzi, że są wskazania do zastosowania leku. Lekarz może nawiązać połączenie telefoniczne lub skontkatować się w inny sposób.

Jeśli wypełnisz kwestionariusz w godzinach 8.00-20.00, możesz się spodziewać wystawienia e-recepty przez Internet w ramach konsultacji nawet po piętnastu minutach. Twój wniosek zostanie rozpatrzony przez lekarza i to do niego będzie należała ostateczna decyzja.

Zamów receptę online

Antybiotyki, tabletki antykoncepcyjne, antykoncepcja awaryjna, tabletki przeciwzapalne, przeciwbólowe – takie i inne środki lekarz może zaordynować na e-recepcie online. Sprawdzona recepta to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wiedzą, że potrzebny im konkretny lek – używany regularnie albo stosowany w wyjątkowych sytuacjach.

Gdzie zrealizować recepty online

E-recepta online uzyskana w ramach oferowanej przez nas usługi może być zrealizowana w dowolnej aptece. Od 2020 roku w każdej aptece działa system teleinformatyczny, w ramach którego pacjent może zrealizować e-receptę. Do jej realizacji potrzebny jest jedynie 4-cyfrowy kod recepty oraz numer PESEL.

E-recepta jest już standardem, jednym z elementów cyfryzacji. Zasadniczo uzyskasz elektroniczne recepty w każdej placówce prowadzącej działalność leczniczą, zazwyczaj podczas wizyty w gabinecie lekarza, położnej lub po konsultacji z pielęgniarką.

Każdy lekarz jest zobowiązany przez prawo do wystawiania e-recept, aby były widoczne w systemie e-zdrowie. E-recepty online to jedna z opcji przepisania leków, gdy usługa konsultacji odbywa się na odległość – za pośrednictwem telefonu lub internetowo.

Recepta online a Internetowe Konto Pacjenta

Dokumenty w formie elektronicznej są gromadzone i przechowywane w systemie e-zdrowie. Każdy pacjent może założyć własne Internetowe Konto Pacjenta – nie jest to konto przypisane do usług żadnej placówki medycznej prowadzącej działalność leczniczą.

To tam znajdują się informacje o skierowaniach, szczepieniach, certyfikatach oraz archiwum recept. Podgląd aktualnych i archiwalnych recept jest dostępny cały czas. Mając własne IKP, możesz otrzymywać informacje o nowej e-recepcie SMS-em lub/oraz w ramach wiadomości e-mail.

W samej aptece nie trzeba mieć ze sobą wydruku czy podawać nazw lekarstw, które przepisał lekarz. Farmaceuta zapyta jedynie o PESEL i kod. Do realizacji e-recept przystosowane są wszystkie apteki w Polsce. Jedyną przeszkodą może być brak konkretnego leku w danej aptece.

Zalety korzystania z e-recept

W przychodniach online, rozpoczęcie konsultacji może być nawet w kilkanaście minut.  Twój wniosek zostanie zweryfikowany przez doświadczonego lekarza, a sam proces jest bardzo sprawny. Jeśli osoba upoważniona do wystawienia recepty będzie miała jakiekolwiek wątpliwości, może do Ciebie zadzwonić, aby je wyjaśnić.

Wypełnij formularz i oczekuj na weryfikację – wygodnie, bez konieczności przemieszczania się. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i nerwów, które zazwyczaj wiążą się z oczekiwaniem w kolejce. Koszt naszych usług nie jest wysoki w porównaniu do tradycyjnej wizyty, a zdalną konsultacje można zrealizować bez wychodzenia z domu.

E-recepta online na potrzebne leki i inne usługi

Sprawna pomoc lekarska, czyli konsultacja lekarska w formie rozmowy telefonicznej. Poszczególne opcje dostępne są w określonych godzinach, ale nadal to jeden z najwygodniejszych i najszybszych sposobów, aby bez wychodzenia z domu uzyskać pomoc, a w jej ramach e-recepty lub zwolnienie lekarskie.

Jeśli chcesz, aby lekarz skontaktował się z Tobą, zapoznaj się z informacjami w zakładce konsultacja lekarska, wypełnij formularz, opłać usługę i poczekaj na rozmowę – lekarz skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Opłata pobierana jest za konsultację, a nie za wypisanie recepty, dlatego nie podlega zwrotowi.