Medspan

Czy można kupić receptę online za 20 zł?

Nie! Zgodnie z obowiązującym prawem, nie istnieje możliwość zakupu recepty online. Owszem w sieci są informacje na temat zakupu recepty, lecz tak naprawdę jest to realizacja e-konsultacji lekarskiej. Zatem co to jest recepta online za 20 zł? 

Zapewne to tylko hasło reklamowe, które jest często wyszukiwane podobnie jak tania recepta

Nie znaleźliśmy przychodni online w której można zrealizować receptę online w cenie 20 zł.

Czasami się zdarza, że niektóre placówki medyczne online posiadają kody rabatowe, które obniżają cenę e-konsultacji z możliwością uzyskania e-recepty.

Recepta online za 29 zł – czy to możliwe?

W naszej placówce medycznej, można było uzyskać e-receptę online w cenie 29 zł, głównie na środki antykoncepcyjne. Na naszym profilu w mediach społecznościowych znajduje się kod rabatowy, który obniża cenę usługi o 15%.

Natomiast pamiętajcie, że kwota nie dotyczy zakupu recepty online, tylko konsultacji medycznej z możliwością wystawienia recepty.

Każdy formularz medyczny jest konsultowany przez lekarza, który na podstawie zawartych informacji podejmuje odpowiednią decyzję, która jest zgodna z obowiązującą wiedzą medyczną.

Jakie mogą być ceny e-recepty?

Placówka medyczne indywidualnie ustala cennik konsultacji lekarskiej. Ceny są bardzo zróżnicowane. Przed konsultacją warto zapoznać się z regulaminem oraz sprawdzić na ile leków można otrzymać receptę. W niektórych przychodniach online można uzyskać e-receptę tylko na jednej lek podczas jednej konsultacji, a w innych nawet na trzy różne leki.

Czasami też czas realizacji jest kluczowym czynnikiem. Wiemy z doświadczenia, że niektórzy Pacjenci lubią mieć receptę online szybko, więc zapewne skorzystają z usług placówki, która oferuje taką usługę. Zdarzają się też sytuacje w której czas nie ma znaczenia i Pacjenci oczekują kilkanaście godzin na zrealizowanie konsultacji medycznej.

Czy recepty online są legalne oraz bezpieczne?

Oczywiście, że tak. Receptę może wystawić lekarz posiadający aktualne prawo wykonywania zawodu. Może to być osoba w trakcie specjalizacji lub specjalista. Zatem e-recepta wystawiona w przychodni online jest pełnoprawnym dokumentem i można ją zrealizować w każdej aptece w Polsce.

Każde centrum medyczne jest zobowiązane do przestrzegania Praw Pacjenta, nawet placówki online, dlatego podmioty lecznicze dbają o dobrą praktykę w zakresie przetwarzania danych osobowych.

W naszym centrum nie gromadzimy zgód marketingowych, po to, aby nasi Pacjenci czuli się jeszcze bardziej bezpieczni korzystając z naszego portalu medycznego.

Jak zrealizować e-receptę?

Jest kilka możliwości realizacji recepty. Pacjenci, którzy korzystają z usług nasze centrum, otrzymują kod e-recepty w wiadomości SMS oraz oryginał druk e-recepty, który jest przesłany na wskazany adres e-mail. Aby otworzyć dokumentacje należy podać indywidualne hasło.

Forma realizacji recepty:

  • W aptece można podać czterocyfrowy kod oraz numer PESEL
  • Pokazać wydruk e-recepty
  • Osoby, które dysponują mobilną wersją IKP, mogą pokazać aplikacje w której znajduje się wydruk

E-recepta jest świetnym rozwiązaniem, które zostało wprowadzone kilka lat temu, ponieważ znacząco upraszcza pracę farmaceuty. Często zdarzało się, że recepta nie była czytelna i Pacjent musiał ponownie pójść do lekarza lub pracownik apteki był zobowiązany do kontaktu z przychodnią zdrowia.

Powyższy problem praktycznie został wyeliminowany, ponieważ lekarze w 99% wystawiają e-recepty. Zdarzają się sytuacje, że lekarz przekaże Pacjentowi standardową receptę w sytuacji w której dostęp do platformy w której są wystawiane e-recepty ma przerwę techniczną.

Nadal można w aptece zrealizować receptę papierową.

Powyższe informacje należy traktować jedynie jako informacyjno– edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być uznawane za profesjonalną poradę. Strona Medspan nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.