Medspan

Erekcja – co to jest?

Erekcja jest to męski wzwód, czyli usztywnienie członka. Co powoduje erekcje? Jak długo trwa wzwód? Co warto wiedzieć na temat erekcji?

Czym jest erekcja?

Męska erekcja, czyli inaczej jest to wzwód. Jest to zdolność członka do odbycia stosunku seksualnego. W trakcie erekcji, penis powiększa się, a także sztywnieje oraz twardnieje. Jest to spowodowane napływem krwi do ciała jamistego prącia. Aby osiągnąć wzwód to układ naczyniowy współpracuje z układem nerwowym. Podczas pobudzenia seksualnego zostaje pobudzony ośrodek erekcji, który jest w rdzeniu kręgowym, a następnie krew napływa co ciała jamistego.

Warto wiedzieć, że można odróżnić trzy rodzaje erekcji:

  • psychogenna – powstaje w ramach fantazji seksualnych,
  • odruchowa – dochodzi do niej w sytuacji dotykania narządów płciowych,
  • nocna – powstaje podczas snu.

Jak długo trwa erekcja?

Czas trwania erekcji jest uzależniony od wielu czynników. Im starszy mężczyzna, tym czas erekcji może być krótszy. Ponadto niektóre schorzenia także wpływają na erekcje powodując trudność w osiągnięciu wzwodu oraz jego utrzymanie. Warto wiedzieć, że substancje psychoaktywne mogą powodować problemy z erekcją, a także nie wolno zapominać o stresie i pogorszonym stanie emocjonalnym, który również negatywnie wpływa na możliwość osiągnięcia wzwodu.

Szacuje się, że erekcja trwa od 7 do 13 minut, lecz u każdego mężczyzny ten czas może się różnić. Należy także pamiętać o tym, że wzwód utrzymuje się do czasu wytrysku, czyli ejakulacji.

https://www.medonet.pl/seks/problemy-z-seksem,erekcja–przyczyny-i-objawy-zaburzen-erekcji,artykul,1733422.html
Powyższe informacje należy traktować jedynie jako informacyjno– edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być uznawane za profesjonalną poradę. Strona Medspan nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Prezentowane informacje o produktach leczniczych nie stanowią zapewnienia, że zostaną one Panu/Pani przepisane w naszym podmiocie leczniczym. Informacje o zakresie stosowania leku opracowano na podstawie charakterystyki produktu leczniczego, jednakże zakres zastosowania określonego produktu leczniczego może być w niektórych przypadkach szerszy albo węższy niż wynika to z charakterystyki produktu leczniczego. Prezentowane informacje nie stanowią reklamy produktu leczniczego w rozumieniu ustawy – Prawo farmaceutyczne. Omawiane produkty lecznicze nie należy rozpatrywać w odniesieniu do działalności leczniczej Medspan Centrum Medyczne, w szczególności Medspan Centrum Medyczne nie stosuje wskazanych produktów leczniczych w sposób preferencyjny lub w zakresie wykraczającym poza standardowe ich zastosowanie, zgodne z ich przeznaczeniem. Data opracowania: 03.03.2024