Medspan

Jak uzyskać e-Receptę na antybiotyk?

Zdarza się, że kiedy wystąpi choroba, wielu pacjentów nie ma możliwości udania się na wizytę lekarską do przychodni. Na szczęście recepta na antybiotyk może zostać wystawiona bez osobistego kontaktu z lekarzem. Jest to szczególnie ważne w przypadku chorób wstydliwych, ponieważ wielu pacjentów czuje opory przed opowiedzeniem lekarzowi prowadzącemu o swoim problemie. Często na taką opcję decydują się także osoby, które obawiają się o swojej zdrowie i nie chcą przebywać w zatłoczonej poczekalni, w której nie trudno o infekcję. We wszystkich tych przypadkach dobrym pomysłem jest uzyskanie e-recepty na antybiotyk. Jest to prosty i szybki proces, jaki zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu, który musiałbyś/musiałabyś przeznaczyć na dojazd do lekarza, czekanie na wizytę i konsultację. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak uzyskać receptę na antybiotyk online oraz w jakich punktach możesz ją zrealizować.

Jak zamówić receptę na antybiotyk online?

Jeśli chcesz szybko otrzymać potrzebny antybiotyk, zamów receptę online w ramach e-konsultacji. Jest to w pełni bezpieczny proces, który zapewni Ci anonimowość — podobnie jak w stacjonarnej przychodni, specjalistów obowiązuje tajemnica lekarska. Wymagamy jedynie tych danych, które są nam niezbędne do prowadzenia dokumentacji medycznej. Wypełniając formularz, odpowiesz na te same pytania, jak w czasie stacjonarnej wizyty w gabinecie lekarskiej. Poprosimy Cię także o podanie nazwy leku i opisanie przebiegu choroby. Następnie wystarczy tylko wysłać formularz i opłacić usługę, a następnie z Twoją ankietą zapozna się doświadczony lekarz, który może się z Tobą dodatkowo skontaktować. 

Jeśli zamówiłeś/aś e-receptę online na antybiotyk między godziną ósmą a dwudziestą, odpowiedź możesz uzyskać już w ciągu 15 minut. Jeżeli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, czyli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, to otrzymasz e-receptę online. Jak działa e-recepta? Otrzymasz kod PIN na SMS lub adres mailowy, który wykorzystasz w dowolnej aptece.

Jak wykupić receptę online?

E-recepty online możesz wykupić w dowolnej aptece. W niektórych punktach możesz zobaczyć napis na niebieskim tle „Realizujemy e-recepty”. Informacja ta może sugerować, że w innych punktach taka usługa nie jest możliwa, co nie jest prawdą. E-receptę zrealizujesz w każdej aptece stacjonarnej. Wystarczy tylko podać kod PIN, który otrzymałeś/aś oraz PESEL. Obecnie taka forma niemal zupełnie wyparła tradycyjne papierowe recepty, które były wypisywane odręcznie. Co ważne, nie musisz odbierać leków osobiście. Może to zrobić każda osoba, której ufasz i której podasz niezbędne dane. Ile czasu ważna jest recepta na antybiotyk? Na jej realizację masz tylko siedem dni, w przeciwieństwie do innych preparatów, których termin upływa zazwyczaj po trzydziestu dniach. Po tym czasie e-recepta traci ważność i konieczne jest wypełnienie formularza jeszcze raz.

Wiele osób zastanawia się, gdzie kupić antybiotyk online. Niestety nie ma możliwości zakupu leków na receptę z dostawą na adres domowy. Możesz natomiast zamówić preparat z dostawą do najbliższej apteki stacjonarnej i odebrać ją w punkcie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie w przypadku mało dostępnych leków lub gdy zależy Ci, by wykupić wszystkie preparaty z recepty w jednym punkcie.

Recepta na antybiotyk — dla kogo?

Zamawianie e-recepty na antybiotyk polecamy przede wszystkim osobom, które kontynuują leczenie i nie ma potrzeby częstego kontrolowania ich stanu zdrowia. Jeśli dopiero planujesz rozpocząć kurację, lepszym rozwiązaniem będzie konsultacja lekarska online. Nasz wykwalifikowany specjalista skontaktuje się z Tobą i rozwieje Twoje wątpliwości. Zadecyduje również, jaki preparat i dawka będą dla Ciebie najkorzystniejsze, a także udzieli porad, jak dbać o stan zdrowia. Polecamy skorzystać z konsultacji lekarskiej online również w przypadku, gdy kontynuujesz leczenie, lecz masz wątpliwości co do stosowania leków bądź wystąpiły niepokojące symptomy.

Podsumowanie

Choć e-recepty na antybiotyki stały się już codziennością, nie każdy wie, jak zamówić receptę przez Internet. Proces ten jest bardzo łatwy — wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie placówki. Po odpowiedzi na kilka prostych pytań pozostanie tylko opłacić usługę i czekać na rozpoczęcie konsultacji przez lekarza. Jeśli przebiegnie pozytywnie, otrzymasz kod PIN, który zrealizujesz w każdej aptece stacjonarnej. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają osoby chore przewlekle lub cierpiące na choroby wstydliwe. Co ważne, proces ten jest w pełni bezpieczny i masz pewność, że lekarz dochowa tajemnicy lekarskiej. Jak długo ważna jest e-recepta na antybiotyki? W przeciwieństwie do innych preparatów, jej termin ważności upływa już po siedmiu dniach. Później kod staje się nieaktywny i konieczne jest ponowne wypełnienie formularza.

Powyższe informacje należy traktować jedynie jako informacyjno– edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być uznawane za profesjonalną poradę. Strona Medspan nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Prezentowane informacje o produktach leczniczych nie stanowią zapewnienia, że zostaną one Panu/Pani przepisane w naszym podmiocie leczniczym. Informacje o zakresie stosowania leku opracowano na podstawie charakterystyki produktu leczniczego, jednakże zakres zastosowania określonego produktu leczniczego może być w niektórych przypadkach szerszy albo węższy niż wynika to z charakterystyki produktu leczniczego. Prezentowane informacje nie stanowią reklamy produktu leczniczego w rozumieniu ustawy – Prawo farmaceutyczne. Omawiane produkty lecznicze nie należy rozpatrywać w odniesieniu do działalności leczniczej Medspan Centrum Medyczne, w szczególności Medspan Centrum Medyczne nie stosuje wskazanych produktów leczniczych w sposób preferencyjny lub w zakresie wykraczającym poza standardowe ich zastosowanie, zgodne z ich przeznaczeniem.