Medspan

Ile trwa zatokowy ból głowy?

Ból głowy związany z zapaleniem zatok jest nieprzyjemną dolegliwością, która może utrudniać normalne funkcjonowanie. Jakie są objawy zapalenia zatok oraz jak długo może występować ból głowy?

Spis treści

Czym jest zatokowy ból głowy?

Zatokowy ból głowy jest spowodowany nadmiernym gromadzeniem się wydzieliny, która nie może spływać. Dochodzi do zwiększenie ciśnienia i występowania nieprzyjemnych dolegliwości, które są także związane z niedrożnością nosa. Pojawia się obrzęk oraz stan zapalny.  Najczęściej zatokowy ból głowy jest związany z infekcją wirusową, ponieważ bakteryjne zapalenie zatok występuje rzadziej.

Jakie są objawy zapalenia zatok?

Oprócz zatkanego nosa oraz bólu głowy może także wystąpić obrzęk twarzy, a także kaszel w nocy. W zapaleniu zatok może pojawić się temperatura, osłabienie, zmęczenie, senność oraz pogorszenie węchu. Nieprzyjemnym objawem jest także spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła.

Ile trwa ból głowy od zatok

Zatokowy ból głowy może trwać od kilku do kilkunastu dni, a nawet dłużej. Ból głowy zazwyczaj będzie się utrzymywać do czasu wyleczenia zapalenia zatok. Często pojawia się on przy pochylaniu głowy, a także może być intensywny oraz pulsujący. Najczęściej jest zlokalizowany w górnej części twarzy. Ból głowy także może występować przy przewlekłym zapaleniu zatok.

https://www.mp.pl/interna/chapter/B16.II.3.2.
https://swiatzdrowia.pl/artykuly/zatokowy-bol-glowy-ile-trwa-przyczyny-objawy-i-leczenie-bolu-glowy-od-zatok/
Powyższe informacje należy traktować jedynie jako informacyjno– edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być uznawane za profesjonalną poradę. Strona Medspan nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Prezentowane informacje o produktach leczniczych nie stanowią zapewnienia, że zostaną one Panu/Pani przepisane w naszym podmiocie leczniczym. Informacje o zakresie stosowania leku opracowano na podstawie charakterystyki produktu leczniczego, jednakże zakres zastosowania określonego produktu leczniczego może być w niektórych przypadkach szerszy albo węższy niż wynika to z charakterystyki produktu leczniczego. Prezentowane informacje nie stanowią reklamy produktu leczniczego w rozumieniu ustawy – Prawo farmaceutyczne. Omawiane produkty lecznicze nie należy rozpatrywać w odniesieniu do działalności leczniczej Medspan Centrum Medyczne, w szczególności Medspan Centrum Medyczne nie stosuje wskazanych produktów leczniczych w sposób preferencyjny lub w zakresie wykraczającym poza standardowe ich zastosowanie, zgodne z ich przeznaczeniem. Data opracowania: 08.05.2024