Medspan

Jak szybko zajść w ciążę?

Wiele kobiet marzy o posiadaniu potomstwa. Jest to dla nich naturalny etap w życiu, a także dopełnienie związku z ukochanym mężczyzną. Niejedna pani chciałaby cieszyć się jak najszybciej z ciąży. W związku z tym pojawiają się pytania dotyczące tego jak szybko zajść w ciążę. Na co postawić, aby zwiększyć swoje szanse na szybkie zajście w ciąże? Podpowiadamy, co może pomóc i o czym wato pamiętać. 

Spis treści

Jak ważna jest znajomość dni płodnych?

Odpowiadając na pytanie jak zajść w ciążę, należy przede wszystkim zaznaczyć, że niezwykle istotną kwestią jest znajomość dni płodnych. Sposobów, które pomagają w ustaleniu dni płodnych i niepłodnych jest kilka. Panie mogą prowadzić obserwację śluzu i mierzyć temperaturę ciała. Należy jednak pamiętać, że taka metoda jest bardzo podatna na wpływ wielu czynników. Czasem wystarczy zmiana diety, aby długość cyklu również uległa zmianie. Sięgnąć można również po rozmaite aplikacje, które pomagają w ustalaniu dni płodnych. Dostępne są również testy owulacyjne, których działanie podobne jest do testów ciążowych.

Kiedy i jak często uprawiać seks?

Triki na zajście w ciążę są bardzo różne. Niezależnie jednak od różnych pomysłów mających zwiększyć szansę na zajście w ciążę należy pamiętać o jednym: seksie. To seks jest absolutną podstawą. Wiele pań pyta, kiedy go uprawiać, aby szanse na ciążę były możliwie jak największe. I tu przychodzi z pomocą znajomość własnego cyklu. Jeśli kobieta wie, kiedy ma dni płodne, powinna uprawiać seks możliwie jak najczęściej. Warto przy tym pamiętać, że te plemniki, które są zdrowe i silne mogą w drogach rodnych przetrwać nawet pięć dni. Z tego powodu wielu specjalistów zaleca zintensyfikowanie współżycia na kilka dni przed spodziewaną owulacją.

Czy pozycja, w jakiej uprawia się seks ma znaczenie? Nie. Jeśli jednak chodzi o babcine sposoby na zajście w ciążę, to często wymienia się pozycję już po stosunku. I tutaj panie chcące cieszyć się jak najszybciej z ciąży powinny jak najdłużej leżeć. Co więcej, warto unieść nogi ku górze. Dzięki temu plemniki dużo łatwiej dotrą do komórki jajowej. Natomiast lekarze nie potwierdzają skuteczności tej metody. 

Jak nastawienie wpływa na szanse na zajście w ciążę?

Jeśli chcesz szybko zajść w ciążę, musisz zatroszczyć się przede wszystkim o swój nastrój. Coraz częściej specjaliści podkreślają, że nastrój i nastawienie mają ogromny wpływ na zajście w ciążę. Kobiety, które żyją w stresie, nie odpoczywają, żyją bardzo szybko, są mało aktywne fizycznie mają duże trudności z zajściem w ciążę. Jeśli zależy Ci na powiększeniu rodziny, pamiętaj, aby zatroszczyć się o siebie. Czasem wystarczy weekendowy wyjazd i trochę odpoczynku, aby się udało.

Jak szybciej zajść w ciążę w przypadku PCOS i Hashimoto?

Zarówno PCOS, czyli zespół policystycznych jajników, jak i Hashimoto to choroby, które często wiążą się z trudnościami z zajściem w ciążę. Kobiety, które mimo takich problemów zdrowotnych chcą cieszyć się potomstwem powinny przede wszystkim odwiedzić lekarza. Koniecznie może okazać się stosowanie specjalistycznych leków. Zalicza się do nich na przykład te stymulujące jajeczkowanie, które podawane są kobietom chorującym na PCOS. W przypadku takich chorób inne metody na zajście w ciążę, mogą okazać się nieskutecznej lub mniej skuteczne. 

Czy wiek może być przeszkodą w zajściu w ciążę?

Panie powinny pamiętać, że wraz z wiekiem nasza płodność się obniża. Wprawdzie obecnie wiek, w którym kobiety rodzą pierwsze dziecko mocno się przesunął, to jednak nadal im starsza przyszła mama, tym o ciążę jest trudniej. Specjaliści podkreślają, że obniżenie płodności następuje już od dwudziestego siódmego roku życia.

Zajście w ciążę to marzenie wielu kobiet w różnym wieku. Wskazane przez nas sposoby na zajście w ciążę nie są przesądami, które nie mają naukowego potwierdzenia. To metody i wskazówki, które oparte są na aktualnej wiedzy na temat płodności kobiet i działania ludzkiego organizmu. 

https://www.medonet.pl/ciaza-i-dziecko,jak-szybko-zajsc-w-ciaze–dni-plodne–seks–samopoczucie,artykul,1734184.html
Powyższe informacje należy traktować jedynie jako informacyjno– edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być uznawane za profesjonalną poradę. Strona Medspan nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Prezentowane informacje o produktach leczniczych nie stanowią zapewnienia, że zostaną one Panu/Pani przepisane w naszym podmiocie leczniczym. Informacje o zakresie stosowania leku opracowano na podstawie charakterystyki produktu leczniczego, jednakże zakres zastosowania określonego produktu leczniczego może być w niektórych przypadkach szerszy albo węższy niż wynika to z charakterystyki produktu leczniczego. Prezentowane informacje nie stanowią reklamy produktu leczniczego w rozumieniu ustawy – Prawo farmaceutyczne. Omawiane produkty lecznicze nie należy rozpatrywać w odniesieniu do działalności leczniczej Medspan Centrum Medyczne, w szczególności Medspan Centrum Medyczne nie stosuje wskazanych produktów leczniczych w sposób preferencyjny lub w zakresie wykraczającym poza standardowe ich zastosowanie, zgodne z ich przeznaczeniem. Data opracowania: 24.11.2022