Medspan

Cyclonamine na obfite miesiączki

Prawidłowa miesiączka nie powinna przekraczać siedmiu dni, a średnia utrata krwi jest pomiędzy trzydzieści a osiemdziesiąt mililitrów. Utrata krwi powyżej osiemdziesięciu mililitrów jest traktowana jako obfita miesiączka, lecz jest trudno zmierzyć ilość wydalane krwi. Celem oceny obfitości miesiączki należy liczyć ilość zużytych podpasek lub tamponów.

Innym sposobem określenia obfitości miesiączki może być wykonanie badania z krwi – poziomu hemoglobiny. Badanie należy wykonać przed miesiączką oraz po okresie.

Zazwyczaj obfite miesiączki dotyczą młodych kobiet oraz osób przed okresem pokwitania. Natomiast mogą też być przyczyną chorób układu rodnego jak np.:

  • polipów macicy
  • mięśniaków macicy
  • torbieli jajników
  • endometriozy
  • czynnościowego krwawienia z macicy

Czasami też zdarza się, że obity okres może być skutkiem stosowania niektórych środków antykoncepcyjnych – zwłaszcza wkładek domacicznych.

Warto pamiętać o tym, że obfite miesięczne krwawienie może być związane z chorobami przenoszonymi drogą płciową, czyli np.:

Cyclonamine w leczeniu obfitych miesiączek

Cyclonamine można stosować w ramach lecenia obfitych miesiączek oraz podczas występowania krwawień śródcyklicznych. Dokładne zalecenia stosowania Cyclonamine powinien przekazać ginekolog konsultujący. Lek zazwyczaj należy stosować przed wystąpieniem miesiączki. W Polsce również można stosować lek Exacyl, który także zmniejsza ilość wydzielanej krwi podczas miesiączki.

Cyclonamine ma na celu zmniejszenie utraty krwi, a więc także skraca okres oraz zmniejsza intensywność dolegliwości.

O wyborze leku decyduje lekarz i e-recepta na Cyclonamie oraz Exacyl powinna być wystawiona w ramach stacjonarnej ginekologicznej konsultacji. Jeżeli lek został zalecony do przyjmowania przez dłuższy okres czasu, to e-receptę na Cyclonamie oraz Exacyl można otrzymać w ramach zdalnych konsultacji lekarskich.

Należy pamiętać o tym, aby podczas okresu zachować odpowiednią higienę okolic intymnych, ponieważ jest czas w którym dochodzi do zwiększonego ryzyka powstania infekcji intymnych.

Powyższe informacje należy traktować jedynie jako informacyjno– edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być uznawane za profesjonalną poradę. Strona Medspan nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Prezentowane informacje o produktach leczniczych nie stanowią zapewnienia, że zostaną one Panu/Pani przepisane w naszym podmiocie leczniczym. Informacje o zakresie stosowania leku opracowano na podstawie charakterystyki produktu leczniczego, jednakże zakres zastosowania określonego produktu leczniczego może być w niektórych przypadkach szerszy albo węższy niż wynika to z charakterystyki produktu leczniczego. Prezentowane informacje nie stanowią reklamy produktu leczniczego w rozumieniu ustawy – Prawo farmaceutyczne. Omawiane produkty lecznicze nie należy rozpatrywać w odniesieniu do działalności leczniczej Medspan Centrum Medyczne, w szczególności Medspan Centrum Medyczne nie stosuje wskazanych produktów leczniczych w sposób preferencyjny lub w zakresie wykraczającym poza standardowe ich zastosowanie, zgodne z ich przeznaczeniem. Data opracowania: 18.08.2022